Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Eskiyen Kıyafetler Nasıl Değerlendirilir?

Eskiyen Kıyafetler Nasıl Değerlendirilir?

“ DIY projeleriyle eskiyen ya da artık giymek istemediğiniz modası geçmiş kıyafetler için harika fikirler yaratıp yeni kıyafetler tasarlayabilir ve de özgün kıyafetlere sahip olabilirsiniz. ”

Eski kıyafetlerinizi atmadan ve yenilerini almadan önce bir düşünmenizi öneririm! Çünkü eski kıyafetlerinize yenilerini eklemek için  ihtiyacınız olan tek şey  eski elbiseleri yenileme fikirleri yani DIY projeleridir.

Eski kazaklardan tozluk yapmak: 

Eskiyen kazakların kolları kazağın kol altı hizasından kesilir. Kesilen kısmın sökülmesini önlemek amacıyla içe doğru katlanarak teyel atar gibi geniş hareketlerle dikilir. İşte size harika bir tozluk...

Etekten straplez elbise yapmak:

Uzun düz eteklerinizi göğüs üstünüze kaar çekip belinize kemer bağlayabilirsiniz. İşte harika bir straplez elbise ;)

Etekten elbise yapmak:

Oldukça zevk alacağınız diğer bir önerimiz ise evdeki eteğin lastikli üst kısmını kesmek! Daha sonra askılı bir bluzdan yardım alarak boyun ve kol kısımlarını kesin! Ve işte harika bir yaz elbisesine sahip oldunuz.

Kot şort yapmak:

Denim pantolonlarınızdan sıkıldıysanız, bacaklarını istediğiniz boydan kesip şort yapabilirsiniz. Kot şortunuzun iç kısmına renkli kumaşlar dikebilirsiniz yada kot şortunuza güpürler ekleyebilir, nakış yapablir ya da kumaş boyasıyla üstüne desenler yapabilirsiniz. Boncuklarla da süsleyebilirsiniz. 

Uzun kollu gömlekten kolsuz ve bağlamalı gömlek yapmak:

Kalın kumaştan olmayan gömleklerinizi yazın da giyebilmek için kollarını ve boyunu kesip kısa ve kolsuz gömlekler yapabilirsiniz. Cep kısımlarını süsleyebilirsiniz. Kısa kollu yapıp kol uçlarına ve bel kısmına lastik geçirip bambaşka modeller yaratabilirsiniz.

Kot ceketten yelek yapmak:

Kot ceketlerinizden sıkıldıysanız kollarını kesip yelek yapabilir ve hatta cep kısımlarına da küçük süslemeler yapabilirsniz.
 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın